flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Оптимізація судів

Основні правила утворення округів і визначення кількості суддів

  1. Мінімальна кількість суддів має становити 12 посад. В окремих випадках (наприклад, коли велика відстань до найближчого суду, який було б можливо включити в округ, ін.) мінімальна кількість суддів може становити 11 посад (в зоні АТО – 10).
  2. Приміщення "центрального" суду має бути рівновіддаленим до інших приміщень судів, що входять в округ. Разом з тим, можуть бути виключення: наприклад, якщо суд не є рівновіддаленим, але згідно з наказом ДСА України він налічує більше, ніж в 2 рази суддів порівняно з іншими судами, які включено в округ; приміщення є державною власністю (з віднесенням до сфери управління ДСА) та НЕ знаходиться в приміщенні жилого будинку чи гуртожитку тощо.
  3. Якщо для нового окружного суду сума кількості суддів згідно з наказом ДСА від 08.08.2017 №843 (графа 2) є більшою від суми нормативної (модельної) кількості суддів (графа 1), то запропонована кількість суддів для нового окружного суду має дорівнювати сумі нормативної (модельної) кількості суддів плюс 1 посада судді.
  4. Якщо для нового окружного суду сума кількості суддів згідно з наказом ДСА від 08.08.2017 №843 (графа 2) є меншою від суми нормативної (модельної) кількості суддів (графа 1), то запропонована кількість суддів для нового окружного суду має дорівнювати сумі кількості суддів згідно з наказом ДСА плюс 1 посада судді на кожних 5 одиниць, що перевищує сума графи 1 щодо судів, які включено в округ, суму графи 2 цих судів.
  5. При визначення нової кількості суддів враховувати фактично зайняті посади суддів.

 

Правила визначення назви нового, ОКРУЖНОГО суду

  1. Назву ОКРУЖНОГО суду потрібно вказати з урахуванням декомунізації. Звертаємо увагу: декомунізація стосується тільки окружного. Найменування судів, які мають ліквідувати, вказуємо сьогоднішнє.
  2. Якщо у місті утворено суд ТІЛЬКИ із судів, які знаходяться у цьому місті, то назва суду буде "Окружний суд міста….". Наприклад, Окружний суд м. Тореза Донецької обл.

Але якщо до всіх судів міста додається який-небудь суд, юрисдикція якого поширюється на іншу адміністративну територію, то назва суду буде за місцем знаходження "центрального суду". Наприклад, до 2 районний судів м.Житомира додано Житомирський РАЙОННИЙ суд; у цьому випадку назва суду буде "Житомирський окружний суд".

Якщо сьогодні суд "міськрайонний", то новий суд НЕ БУДЕ "окружний міста". Наприклад, Білоцерківський міськрайонний буде "Білоцерківський окружний", а НЕ "Окружний м. Біла Церква".

Перед визначенням нової назви суду ще раз ознайомтеся із статтею 21 Закону України "Про судоустрій і статус суддів".

 

Правила оформлення Карти

  1. При формуванні Карт чітко дотримуватися вимог, надісланих у вересні 2017. Однак, змінено вимоги до інформації про кількість суддів: на Карті потрібно показати кількість суддів і за нормативами, і згідно з наказом ДСА. Не захаращуйте Карту! Слово "суддів" пишіть тільки 1 раз. Наприклад, 6 (5) суддів. Це означає, що нормативна чисельність 6 суддів, згідно з наказом ДСА – 5 суддів.
  2. Текст має бути ЧИТАБЕЛЬНИЙ, різкий, а не розпливчатий!

 

 

Правила заповнення таблиці

 

  1. Шаблон таблиці НЕ ЗМІНЮВАТИ! Також НЕ ЗМІНЮВАТИ шрифт, висоту і ширину клітинок! Просто внесіть текст в таблицю.
  2. Зверніть увагу, що орієнтацію таблиці з книжного змінено на альбомну.
  3. Назва судів вказується в алфавітному порядку.
  4. Клітинка з назвою "центрального" суду виділяється кольором.
  5. У графах щодо населення вказувати інформацію, розміщену на офіційному сайті Держкомстату України або його відповідних регіональних управлінь. Кількість осіб відображати у тисячах.
  6. Графу щодо власності приміщення доповнити скороченим найменуванням органу, якому належить приміщення. Наприклад, ДСА, Мінюст, ДКС, ДФМ, ДФС тощо.
  7. Якщо приміщення орендується, то у відповідній графі зазначити вартість оренди за 1 рік. Суму вказувати у тисячах грн.
  8. У графі про стан приміщення вказувати чи потребує приміщення капітального ремонту або нового будівництва.
  9. Середньомісячне навантаження на суддю за штатом і динаміку вказати за 2016 рік. Звертаємо увагу, що інформація вноситься за штатом суддів, а не за фактично працюючими суддями. Ця інформація є в кожного ТУ ДСА в порівняльних таблицях, підготовлених за результатами звітного періоду 2016 року.
  10. У графі "Органи, розміщені на території юрисдикції суду" вказати відповідні установи/органи, діяльність яких суттєво впливає на роботу суду (наприклад, НАБУ, СІЗО, тюрми, виправні установи, митниці тощо).

 

За потреби, до таблиці можна долучити додаткову інформацію (окремим файлом) з більш детальною розшифровкою чи поясненнями.

 

!!! Перед відправленням підготовлених матеріалів прохання роздрукувати їх і подивитися: чи нормальний вигляд вони мають. Попередня практика показує, що при друку таблиці окремих ТУ ДСА виходять просто жахливі.

 

 

 

 

 

 

Корисні посилання 

 

http://sud.ua/ru/news/publication/110844-optimizatsiya-eto-ne-problema-a-reshenie-problemy

http://zib.com.ua/ru/130603-predsedatel_ssu_valentina_simonenko_zachem_takoy_sud_esli_ly.html

http://sud.ua/ru/news/publication/110736-novaya-karta-sudov-ukrainy-budet-li-ogranichen-dostup-k-pravosudiyu